909/720
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Sky Piece”, 2021. Sign. Kvium 21. Akvarel på papir. 16×25.
Proveniens: Nils Stærk, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Malerier, skulpturer og grafik, 29. september 2022
Vurdering
Hammerslag