1504/​928

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Rektangulært sofabord med stel af mahogni. Top ilagt Kgl. Porcelæns-kakler i brune og blå nuancer. Udført og mærket hos Haslev møbler. H. 51. L. 113. B. 59.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ben med afslag.

Moderne kunst og design, 20. januar 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK