1946/515
Et par to-armede lysestager af sølv smedet med stiliseret ornamentik. Udført og stemplet hos Grann & Laglye anno 1931. Samlet vægt 940 g. H. 15,8. L. 21. (2)
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag