1946/​515

Grann & Laglye

Et par to-armede lysestager af sølv smedet med stiliseret ornamentik. Udført og stemplet hos Grann & Laglye anno 1931. Samlet vægt 940 g. H. 15,8. L. 21. (2)

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag