2245/841
Anna Klindt Sørensen (f. Stengård ved Ry 1899, d. Ry 1985)
“Solnedgang fra Toftum bakke”. Sign. AKS 49. Akvarel på papir. Lysmål 41×31.
Undersøgt i ramme. Mindre skade/hul på papir. Ujævnheder på papir. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 8. november 2022
Vurdering
Hammerslag
15 bud