2439/108
Sydamerikansk figur af udskåret og bemalet træ i form af en rød djævel. 19. årh. H. 44.
Flere afslag, bl.a. på hale og fingre. Reparation på horn. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
803331 |