2432/237
Queen Louise of Denmark (f. Stockholm 1851, d. Amalienborg, København 1926)
Studie af stedmoderblomster. Sign. Louise. Gouache på papir. Lysmål 18,5×16,5.
Intet at bemærke. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud