1645/​20

Slagbænk af udskåret og hvidmalet træ, opklappeligt sæde betrukket med blåternet møbelstof. Gustaviansk form. 20.-21. årh. L. 202.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 7. november 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK