2421/​48

Kinesisk altervase af porcelæn, “dou”, dekoreret i underglasur blå med opstilling på blå grund. Tilhørende stand af træ medfølger. 19. årh. H. inkl. stand 21.

Låg mangler. Stand falmet. Overfladeridser, primært på den øverste del. Aflejringer indvendigt.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

295626 (Autobud) 2.700 DKK
1142286 2.600 DKK
295626 (Autobud) 2.500 DKK
1142286 2.400 DKK
295626 2.300 DKK
1142286 2.200 DKK
1059713 2.100 DKK
295626 2.000 DKK