2248/2004
Diamantarmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Constellation, ref. 12320272055001. Mekanisk værk med manuelt optræk kal. 8520. Skive af perlemor med diamant timemarkører og forgyldte visere. Lænke af stål og 18 kt. guld med foldespænde. Omkreds ca. 16 cm. Urets diam. 28 mm. 2019.
Original æske, manual, certifikater og ekstra led medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag