2144/4
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Marine med et dansk sejlskib ud for en kyst. Sign. Carl Locher 89. Olie på lærred. 30×38.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag