The Hall of Preserving Harmony
Antikt Kejserligt kinesisk palads silketæppe. Gentagelsesmønster med stiliserede rosetter i gitteropbygning, delvis udført med bund af guldbronze metaltråde omgivet at hovedbort i form af kassetter med klassiske kinesiske ornamenter. Signeret: Bao He Dian(“The Hall of Preserving Harmony”, Den Forbudte By, Beijing). 18. årh. 248×162.
Budgivning på dette katalognummer kræver forudgående registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, fremvisning af billedlegitimation samt indbetaling af depositum på 100.000 DKK på forlangende. Registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, billedlegitimation og depositum skal være Bruun Rasmussen Kunstauktioner i hænde senest den 25. maj.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Budgivning på dette katalognummer kræver forudgående registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, fremvisning af billedlegitimation samt indbetaling af depositum på 25.000 DKK på forlangende. Registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, billedlegitimation og depositum skal være Bruun Rasmussen Kunstauktioner i hænde senest fredag den 25. maj. Kontakt venligst Bruun Rasmussen herom via e-mail: bids@bruun-rasmussen.dk eller tlf.: +45 8818 1013.
Asiatisk kunst, 29. maj 2018