2124/849
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH -reservedel”. “U-2” underskærm af et-lags opalglas. Udført hos Louis Poulsen.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud