1908/503
“Dekka”. Daybed med stel af massiv aluminium beklædt med sort skind. Formgivet 2007. Udført og mærket hos Fredericia Furniture, No. 6. L. 200.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løse samlinger.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud