2131/​955

Dansk møbeldesign

Spisebord af bejdset eg opsat på to søjleben. En tillægsplade medfølger. H. 73. L. 220/285. B. 110. (2)

Fremstår med omfattende alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Utallige afskalninger i bejdsning på top.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

8.000–12.000 DKK

Hammerslag