2103/680
Freddie Dybris (f. Skive 1922, d. Horsens 1993)
Komposition. Sign. Dybris 54. Olie på lærred. 69×48.
Udstillet på kunstnerens retrospektive udstilling på Aarhus Kunstbygning nov. 1972.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud