1946/109
Marie Louise Sophie Ahrensen (f. 1837, d. 1909, dansk maler)
Opstilling med lyserøde roser. Usigneret. Olie på papir monteret på træ. 17,5×21.
Mindre retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud