1247/1720
Fransk kaminur af delvis patineret og forgyldt metal rigt støbt med blomster og figurer, front med plaketter af porcelæn. 19. årh.s slutning. H. 31.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Vase i venstre side mangler.
Varia, 22. november 2012
Vurdering
Hammerslag
22 bud