1950/12
“Blommenslyst nye fuglepark”. Konkavt reklameskilt af bemalet metal. 20. årh. H. 29. B. 159.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag