2013/743
Bertjan Pot (f. Nieuwleusen 1975)
“Random Light II”. Pendel med skærm af glasfiber. Udført hos Moooi. Diam. 45.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Glasfiber med enkelte defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag