2014/507
Kasper Heiberg (f. Kongens Lyngby 1928, d. København 1984)
På cykel. Sign. KH 60. Olie på lærred. 114×113.
Flere krakeleringer på hele billedfladen og mindre afskalninger. Lærredet er lettere ujævnt.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag