1804/​1681

Saftkande af fajance, dekoreret i blå med bladranker og inskription, Diacodium. Antageligt Frankrig. 18. årh. H. 23.

Flere større og mindre kanthak, både på tud, fod og kant. Lang gennemgående revne. Ridser og mærker.

Varia, 25. januar 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag