Ubekendt maler, 18. årh.'s begyndelse
Hollandsk skib ud fra et bolværk. Usigneret. Olie på træ. Diameter 25.
Enkelte minimale overfladiske ridser, primært i højre side. Enkelte minimale retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.