1703/862
Bent Karlby, tilskrevet (f. Aa 1912, d. 1998)
Et par hejsependler med skærme af rødlakeret metal og underskærme af opalglas. Udført hos Lyfa. Diam. 45. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene skærm med nyere uoriginal lakering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag