2415/829
Dansk design
Pendel af rød- og hvidlakeret metal. Antageligvis udført hos Nordisk Solar Compangi. 1960'erne. H. 35. Diam. 44.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt