1950/950
Murano
Lysekrone dekoreret med 12 blade af klart glas med mønster i relief. Udført på Murano, Itailien. H. 72. Diam. ca. 56.
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærketr og smuds. Stort af slag på øverste kant af underskål (L. ca. 5 cm).
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud