886/355
Stor Napoleon III bordlampe rød marmor og forgyldt bronze, monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 90. H. ekskl. monteringer 53 cm.
Ny elektrisk montering. Virker fint. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, møbler og tæpper, 29. maj 2019
Vurdering
Hammerslag