2004/346
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Figur af patineret bronze i form af en bjørn. Sign. S.N. H. 16. L. 29.
Fremstår med let alders- og brugsslitage. Støberest indvendig i figuren. Tidligere monteret på plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag