2004/​346

Ubekendt kunstner, 20. årh.

Figur af patineret bronze i form af en bjørn. Sign. S.N. H. 16. L. 29.

Fremstår med let alders- og brugsslitage. Støberest indvendig i figuren. Tidligere monteret på plade.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK