2142/683
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Rund vase af stentøj. Dekoreret med blåsort glasur. Sign. monogram, Ateljé. Udført og signeret hos Rörstrand, Sweden. H. 24.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud