1704/1607
Fem grønlandske tupilakker af udskåret ben og gevir. 20. årh. H. 11–17 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
23 bud