11937/69
Edouard Vuillard (f. Cuiseaux 1868, d. La Baule 1940)
Portræt af Paul Cezanne. Tryksign. i venstre hjørne. Litografi. Udgivet i 1914 af Bernheim-Jeune. 38×28. Uindrammet.
Fold i nederste højre hjørne. Misfarvning og foxing langs siderne.
Kunst, antikviteter & design, 12. september 2019
Vurdering
Hammerslag