2435/97
Marcel Johann von Zadorecki (d. ca. 1950)
Portræt af en ung kvinde med perlekæde og rødt sjal. Sign. M. J. v Zadorecki Wien 1870. Olie på lærred. 91×71.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Mindre krakeleringer samt enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning og opstramning.
Vurdering
891016 | ||
872185 |