1240/1169
Perlekæde prydet med perler af cabochon- og facetslebne onyx samt udskårne grønne agater. Perlediam. ca. 1–2 cm. L. ca. 84 cm. Ca. 2010.
Kan fremstå med alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag