2234/690
Paul Klee (f. Münchenbuchsee, Schweiz 1879, d. Muralto, Schweiz 1940)
“Piccola Stanza Veneziana”. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 60×80.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 23. august 2022
Vurdering
Hammerslag