2234/​690

Paul Klee (f. Münchenbuchsee, Schweiz 1879, d. Muralto, Schweiz 1940)

“Piccola Stanza Veneziana”. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 60×80.

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 23. august 2022

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag