2027/2030
Art déco hængeur af sterlingsølv prydet med emaljedekoration. Mekanisk værk med manuelt optræk. H. 4. B. 2,5 cm. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre emaljeafslag. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 1. juli 2020
Vurdering
Hammerslag