2110/723
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Fire kompositioner fra serien “Skabelsens 5. dag”. Alle sign. Carl-Henning Pedersen 1983, 101/150. Litografier i farver. Lysmål 79×57. (4)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag