1332/93
Carl Fiebig (f. Eckernförde 1812, d. København 1874)
Et portræt af Dagmar Holm, datter af etatsråd Chr. Holm. Sign. Fiebig 1864. Olie på lærred. 37×30.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud