1904/1585
To kinesiske vaser af porcelæn, dekoreret i farver med figurer og tekst. Omlavet til lamper. 20. årh. H. ekskl. montering 27–28 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med hul til ledning. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag