2426/843
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben og armlæn af eg, betrukket med gråt møbelstof. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag