2426/843
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben og armlæn af eg, betrukket med gråt møbelstof. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag