2110/257
Varmebækken af messing, gennembrudt låg, Diam. 31 cm, greb af smedejern. Danmark, 18/19. årh. L. 99 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller, hængsel med slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag