2044/83
Charles II kommode af egetræ. England, 17. årh.s slutning. H. 88. B. 98. D. 52.
Ben mangler. Småskader. Brugs- og alderstegn. Patina. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag