Foto endnu ikke klar
888/​926

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Cirkulært spisebord med stel af massiv eg. Top af massiv teak med udtræk samt to tillægsplader af finéret teak. Udført 1960'erne hos snedkermester Johannes Hansen, stemplet. H. 73. Diam. 140. L. 190/240.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 26. september 2019

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK