2440/702
Sven Hauptmann (f. København 1911, d. sst. 1984)
Mixed media, collage på træplade. Sign. Svend Hauptmann 72. 49×34.
Papiret er gulnet. Patina og slid. Træplade med kraftig tryk/revne.
Fra
i
Vurdering
10 bud
850097 (Autobud) | ||
802533 | ||
850097 (Autobud) | ||
802533 | ||
850097 | ||
1039117 | ||
1125598 | ||
809147 | ||
1039117 | ||
805323 |