2006/38
Transitions spejl i ramme af bemalet og forgyldt træ, svungen top, dekoreret med rocailler og laurbærkrans. 18. årh.s slutning. H. 60. B. 20.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre reparationer på top.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag