2004/28
Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)
Portræt af kvinde fra Skagen i profil fra venstre. Sign. A. Ancher, 1908. Olie på malepap. 23×19,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud