12124/162
Finn Leiff Dannerfjord (f. Femmøller 1941, 1956-)
Vinter ved en norsk fjord. Sign. Finn Dannerfjord, Norge. Olie på lærred. Lysmål 67×97. Rammemål 77×107.
Farvebortfald øverst højre, retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Hammerslag