2437/​796

Marcello Fantoni (f. Firenze 1915, d. 2011)

Bordlampe af lertøj modelleret med reliefdekor. Dekoreret med orange, gule og grønne glasurer. Sign. Fantoni, Italy. H. ekskl. fatning 44.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fodrand med nogle afslag - heraf et par markante. Se venligst detaljefotos. Fatning løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?