1519/57
Dansk maler, 20. årh.
Morgenfruer og tallerkensmækkere i en skål. Sign. J. W. 21. Olie på lærred. 39×42.
Kunstnerrettelse d. 27.04.2015
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 4. maj 2015
Vurdering
Hammerslag