2119/743
Ingrid och Erich Triller (, Eric Triller born in Germany married to Ingrid Triller born in Sweden.)
Seks vaser samt et par lågskåle af stentøj. Dekoreret med rødbrun, grønlig, grå, mørkebrun og okkerbrun glasur. Sign. Triller, Tobo. Udført på Tobo Stengodsverkstad, Sverige. H. 6,5–13,5. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud