1324/8522
W. A. Bolin (, Moskva og Stockholm)
Et par dobbelte manchetknapper af 18 kt. guld, dekoreret med blomster og bladværk. W. A. Bolin, Moskva og Stockholm. Sverige, 20. årh.s første fjeredel. I original æske. (3).
Proveniens: Gave til sælgers oldefar fra en russisk officer ved et besøg i Danmark.
Minimal aldersslitage.
06.06.2013: Rettelse af periode og proveniens.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud